پاسپورت آبی آلمان


پاسپورت آبی آلمان

 

کارت آبی اتحادیه اروپا برای کشور آلمان یا همان پاسپورت آبی آلمان، نوعی اعطای اقامت برای اهداف خاص است که به نحوی مجوز اقامت قانونی یک شهروند خارجی از کشور غیر عضو اتحادیه اروپا در یک کشور عضو اتحادیه اروپا با هدف اشتغال محسوب می‌گردد. مقررات اتحادیه اروپا در مورد پاسپورت آبی آلمان از تاریخ 1 آگوست 2012 به عنوان بخشی از قانون آلمان به رسمیت شناخته شده شد.

موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، با مدیریت محمدرضا مهری، با توجه به همکاری با برترین وکلا و موسسات حقوقی و مهاجرتی بین‌المللی در کانادا و نیز با حضور کارشناسان ارشد حقوق بین‌الملل، همواره موثق‌ترین اطلاعات پیرامون آخرین قوانین مهاجرت به آلمان را در اختیار مخاطبان خود در سراسر دنیا قرار می‌دهد.

در حال حاضر موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، یکی از معتبرترین موسسات حقوقی مجاز در زمینه ارایه مشاوره حقوقی در زمینه پاسپورت آبی آلمان، در ایران می‌باشد که همواره با عنایت به آخرین قوانین و پیگیری امور مهاجرتی از طریق کنسولگری‌های ایران در آلمان، مفتخر به ارایه خدمات مشاوره حقوقی در تمامی زمینه‌های مهاجرت به کشور آلمان بوده است.

متدوال‌ترین سوالات پیرامون پاسپورت آبی آلمان به همراه پاسخ آنها

 1. چه کسی می‌تواند برای دریافت پاسپورت آبی آلمان اقدام نماید؟

پاسخ: فرد خارجی که شهروند کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، می‌توانند در صورت داشتن شرایط ذیل برای دریافت پاسپورت آبی آلمان اقدام نمایند:

 • با داشتن مدرک دانشگاهی معتبر از آلمان یا سایر کشورها که مورد تایید آلمان باشد
 • با داشتن قرارداد کاری با کارفرما در آلمان با حقوق خالص (به جز مالیات 30 درصد بر درآمد) حداقل 50.800 یورو در سال (معادل 4.134 یورو در ماه)
در مهر پارسیان بخوانید :  ویزای جستجوی کار آلمان

*البته برای مشاغل همچون علوم ریاضی، مهندسی، پزشکی و فناوری اطلاعات، حداقل حقوق مد نظر حدود 39.624 یورو در سال، معادل 3.302 یورو در ماه، است.

 1. آیا فرد خارجی مستلزم درخواست پاسپورت آبی آلمان پیش از ورود به خاک آلمان می‌باشد؟

پاسخ: بله، فرد خارجی پیش از ورود به خاک آلمان درخواست خود را برای دریافت کارت آبی آلمان در سفارت آلمان در کشور خود طرح می‌نماید.

 1. مدت اعتبار پاسپورت آبی آلمان چقدر است؟

پاسخ: کارت آبی آلمان در ابتدا با اعتبار 4 ساله صادر می‌گردد؛ در صورتی که که مهلت قرارداد با کارفرما کمتر از 4 سال باشد، اعتبار کارت آبی به میزان مدت قرارداد به علاوه 3 ماه دیگر می‌باشد. امکان تمدید اعتبار کارت آبی آلمان وجود دارد.

 1. چه زمانی به دارنده پاسپورت آبی آلمان، اقامت دایم آلمان اعطا می‌گردد؟

پاسخ: دارندگان کارت آبی آلمان، بعد 33 ماه، موفق به دریافت اقامت دایم آلمان خواهند شد؛ البته با ارایه مدرک زبان آلمانی (حداقل B1)، این زمان به 21 ماه کاهش می‌یابد (ماده 19a، بند 6 از قانون اقامت آلمان)

 1. آیا در صورت اقامت دارنده کارت آبی در کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای مدت طولانی، اعتبار کارت آبی ساقط می‌گردد؟

پاسخ: دارندگان پاسپورت آبی آلمان، اجازه اقامت در خارج از حوزه اتحادیه اروپا تا حداکثر 12 ماه را دارند.

 1. آیا امکان جا به جایی در حوزه اتحادیه اروپا با در دست داشتن کارت آبی آلمان وجود دارد؟

پاسخ: دارندگان کارت آبی آلمان، بعد از 18 ماه اقامت در آلمان، حق رفت و آمد و اقامت در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نیز دارند.

 1. آیا اقامت در سایر کشورهای اتحادیه اروپا غیر از آلمان، جزو بازه زمانی مورد نظر برای اعطای اقامت دایم آلمان محسوب می‌گردد؟
در مهر پارسیان بخوانید :  ثبت شرکت در آلمان

پاسخ: بله

 1. آیا دارندگان کارت آبی آلمان، برای رفت و آمد در حوزه اتحادیه اروپا نیاز به اخذ ویزا دارند؟

پاسخ: ورود به اکثریت کشورهای اتحادیه اروپا، بدون نیاز به اخذ ویزا برای دارندگان پاسپورت آبی آلمان آزاد است.

 1. آیا امکان پیوست اعضای خانواده دارندگان کارت آبی آلمان به وی وجود دارد؟

پاسخ: با ارایه 5 فیش حقوقی، امکان پییوست خانواده نیز وجود دارد.

 1. آیا خانواده دارندگان کارت آبی آلمان، اجازه کار بدون محدودیت در آلمان دارند؟

پاسخ: خانواده نیز اجازه کار دارند.

 1. آیا همسر دارنده پاسپورت آبی آلمان، ملزم به ارایه مدرک زبان است؟

پاسخ: همسر، نیازی به ارایه مدرک زبان یا حتی نشان دادن تسلط سطحی و ابتدایی به زبان آلمانی ندارد.

 1. مزایای اخذ پاسپورت آبی آلمان چیست؟

پاسخ: افرادی که پاسپورت آبی آلمان را اخذ نمایند، ضمن بهره‌مندی از اقامت آلمان، به راحتی و بعد از 18 ماه می‌توانند در حوزه اتحادیه اروپا نیز اقامت داشته و بعد 21 ماه نیز اقامت دایم آلمان را اخذ نمایند. از مزایای دیگر پاسپورت آبی آلمان، امکان اخذ اقامت برای خانواده شامل همسر و فرزندان با اجازه کار و تحصیل می‌باشد. امکان رفت و آمد آزاد و بدون نیاز به ویزا در حوزه اتحادیه اروپا از دیگر مزایای ارزشمند کارت آبی آلمان است.

خدمات موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان

موسسه حقوقی و داوری بین ‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، با مدیریت محمدرضا مهری و حضور گروه وکلای مهر، با همکاری وکلا و موسسات مهاجرتی بین‌المللی در سراسر دنیا، آماده ارایه مشاوره تخصصی و حقوقی در زمینه مهاجرت به آلمان و امور مربوط به پاسپورت آبی آلمان و دیگر امور مهاجرتی به هموطنان عزیز در سراسر ایران و سایر کشورها می‌باشد. برای اخذ مشاوره تخصصی با کارشناسان ارشد در دپارتمان مهاجرت در تماس باشید.

در مهر پارسیان بخوانید :  تاثیر تولد فرزند در پرونده اقامت آلمان

دپارتمان مهاجرت و حقوق بین ‌الملل طلیعه عدالت و مهر پارسیان

آلمان

اقامت اتحادیه اروپااقامت دائم آلمانپاسپورت آبی آلمانکارت آبی آلمانمهاجرت به آلمانموسسه حقوقی مهاجرتیوکیل مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *