نکات مهم در انتخاب کارت اعتباری دانشجویی

نکات مهم در انتخاب کارت اعتباری دانشجویی

نکات مهم در انتخاب کارت اعتباری دانشجویی


امروز با بررسی نکات مهم در انتخاب کارت اعتباری دانشجویی در خارج از کشور با شما همراه هستیم.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب کارت اعتباری دانشجویی باید در نظر داشته باشید، این است که آیا کارت، برای انجام تراکنش‌های ارزی و تبدیل واحدهای پولی، کارمزدی دریافت می‌کند یا خیر.

برخی از انواع کارت‌های اعتباری برای انجام چنین اموری ۳ تا ۵٪ کارمزد دریافت می‌کنند. اما اگر کمی تحقیق کنید به سادگی متوجه خواهید شد که برخی از انواع کارت‌های اعتباری برای انجام چنین عملیاتی، هیچ‌ گونه کارمزدی دریافت نمی‌کنند.

کارت اعتباری دانشجویی – نکات مهم

۱. دیسکاور ایت (Discover it)

این کارت اعتباری دانشجویی، انتخاب خوبی برای خرید در خارج از کشور است. مزیت این کارت فقط بدون کارمزد بودن تبدیل واحدهای پولی به هم نیست. با خریدهای بالای ۱۰۰۰ دلار در رستوران‌ها، پمپ بنزین‌ها و…، ۲٪ از مبلغ به حساب‌ شما بازخواهد گشت. استفاده از این کارت اعتباری دانشجویی برای دانشجویان ممتاز بسیار مناسب است زیرا با داشتن معدل خوب، مبالغی به عنوان جایزه برای شما در نظر گرفته می‌شود.

استفاده از این کارت نیاز به پرداخت کارمزد سالیانه ندارد. البته این نوع از کارت اعتباری دیسکاور ایت از نوع استیودنت کروم است و انواع دیگری از آن هم وجود دارد. این کارت اعتباری برای رفتن به رستوران‌ها متنوع بسیار مناسب است زیرا در بیشتر رستوران‌ها به ازای مبلغ خاصی از خرید، بُن‌های هدیه و تخفیف به شما تعلق می‌گیرد. 

۲. دیسکاور ایت (Discover it Student Cash Back)

کارت اعتباری دانشجویی دیسکاور ایت استیودنت کش‌بک، هم خدمات خوبی ارائه می‌کند. اگر خواهان پس‌انداز و به دست آوردن مبالغ بیشتری در کارت اعتباری خود هستید، باید بدانید که این نوع از کارت اعتباری دانشجویی دیسکاور ایت در هر۳ ماهه سال، با خرید بالای هزار و ۵۰۰ دلار به شما ۵٪ از مبلغ خرج شده را بازمی‌گرداند. این کارت هم برای دانشجویان ممتاز به صورت سالانه و چند سالانه، جوایز نقدی در نظر می‌گیرد.

کارت اعتباری دانشجویی – کارمزد
۳. جِرنی (Journey Student Rewards from Capital One)

کارت اعتباری جرنی، به ازای هر خریدی که صورت می‌دهید، یک درصد از مبلغ را به شما بازمی‌گرداند. جوایز و امتیازات این‌چنینی دیگری هم به دارندگان این کارت اعطا می‌شود. مثلا اگر دانشجویان قبوض مصرفی خود را به موقع پرداخت کنند، مبلغ ۱/۲۵٪ از وجه پرداخت شده به کارت‌ آن‌ها بازمی‌گردد.

دقت کنید، اگر می‌خواهید در اروپا مشغول به تحصیل بشوید، کارت‌های اعتباری مورد استفاده در این قاره، مجهز به چیپ‌ها یا همان قطعات الکترونیکی هستند که نه تنها برای امور بانکی بلکه برای مصارف دیگر پرداختی نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. در ادامه به تعدادی از این کارت‌ها پرداخته‌ایم:

نکات مهم در انتخاب کارت اعتباری دانشجویی

در مهر پارسیان بخوانید :  وکیل خانواده در اروپا

۴. بارکلی کارت رینگ (BarclaycardRing Mastercard)

این کارت اعتباری دانشجویی مانند موارد قبلی، بازگشت درصدی مبالغ خرج‌شده از کارت را به شما ارائه نمی‌دهد اما هزینه کارمزد سالانه آن صفر است. ضمن اینکه برای انجام تراکنش‌های مالی در زمینه تبدیل ارز هم هزینه‌ای از کاربر دریافت نمی‌کند و چیپ الکتریکی آن و PIN موجود برای هر کارت باعث می‌شود تا به سادگی حساب شخصی خود را در سطح بین‌المللی مدیریت کنید و عملیات بانکی را از طریق آن در سطح دنیا انجام بدهید.

۵. فرست تِک چویس رواردز (First Tech Choice Rewards World MasterCard)

با داشتن این کارت هم به ازای هر یک دلاری که در هر خرید خرج می‌کنید، مبلغی به عنوان جایزه به حساب‌تان اضافه می‌شود. هزینه عملیات تبدیل ارزی و کارمزد سالانه نیز برای دارندگان این کارت اعتباری دانشجویی صفر است. نرخ درصدی سالانه یا APR هم برای این کارت مانند کارت بارکلی در قسمت قبلی صفر است. یعنی نرخ بهره‌ای برای موجودی این کارت در طی یک سال در نظر گرفته نمی‌شود. این کارت هم مجهز به PIN است.

کارت اعتباری دانشجویی – مزایا

۶. بانک آو امریکا (Bank of America Travel Rewards for Students)

این کارت اعتباری هم مانند سایر کارت‌های نام‌برده دارای مزایایی نظیر: صفر بودن کارمزد سالانه برای نگهداری کارت، صفر بودن کارمزد در تبدیلات ارزی، وجود PIN و… است. علاوه بر امکانات مشابهی که با کارت‌های دیگر دارد، امکان استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک نیز با دریافت رمزی مختص به عملیات اینترنتی برای این کارت مقدور است.

۷. چِیس سپفایر پرفیرد (Chase Sapphire Preferred)

این کارت اعتباری هم برای آن دسته از دانشجویانی که برای تحصیل در خارج از کشور به دنبال ماجراجویی و رفتن به سفر هستند، گزینه بسیار مناسبی است. چیس‌ سپفایر برای سفرهای مختلف و رفتن به رستوران‌ها، تخفیفاتی را در نظر می‌گیرد. اگر بعد از ۳ ماه آغازین بازگشایی حساب برای این کارت، ۴ هزار دلار خرج کرده باشید به شما بُن‌های هدیه‌ای با شرایط خوب تعلق خواهد گرفت. این کارت هم از شما کارمزد سالانه یا کارمزد برای تبدیلات ارزی دریافت نمی‌کند.

۸. اوبر ویزا کارت (Uber Visa Card)

کارت اعتباری دانشجویی اوبر هم کارمزد سالانه و برای تبادلات ارزی ندارد. ضمن اینکه ۲٪ از مبلغ هزینه‌ شده برای رستوران را که بیشتر رستوران‌ها و غذاخوری‌ها را پوشش می‌دهد به دارنده کارت بازمی‌گرداند. برای سایر خریدها هم مبلغ یک درصد هزینه خرید به حساب‌تان بازمی‌گردد. علاوه بر این در هتل‌ها هم از چنین تخفیفاتی برخوردار خواهید شد.

نکات مهم در انتخاب کارت اعتباری دانشجویی

در مهر پارسیان بخوانید :  وکیل متخصص مهاجرت

۹. جِرنی استیودنت ریواردز (Journey Student Rewards from Capital One)

کارت اعتباری جرنی‌ استیودنت هم خدماتی مشابه خدمات کارت‌های قبلی ارائه می‌دهد و اگر دانشجویان قبوض خود را از طریق آن به موقع پرداخت کنند، جوایزی دریافت می‌کنند.

۱۰. دیزرو اِدو (Deserve Edu Mastercard)

این کارت هم از نظر امنیتی بسیار قوی عمل می‌کند و تمام مزایای کارت‌های دیگر این فهرست را کمابیش دارا است. نکته‌ای که در استفاده از همه این کارت‌ها باید بدانید ، شناخت محدودیت‌های هر یک است. مثلا اگر دوست دارید که به عنوان دانشجو به نقاط مختلفی سفر کنید باید دقت کنید که کارت اعتبار دانشجویی منتخب‌ شما در مقاصد دیگر هم قابل قبول است یا خیر. اگر کارت‌تان برای برخی مصارف و استفاده‌ها مناسب نباشد، امکان دارد که کارت به حالت تعلیق درآید و مشکلات زیادی را تجربه کنید.

وکیل و مشاور حقوقی متخصص مهاجرت

برای دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری، همکار دفتر وکالت محمدرضا مهری وکیل دادگستری با سابقه قضایی،  همه روزه از ساعت‌های 19 الی9 و پنجشنبه‌ها15 الی9 با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین مهاجرت در تهران

میدان ونک – ابتدای بزرگراه حقانی – خیابان گاندی جنوبی – خیابان چهاردهم – پلاک 14 – طبقه 4 – واحد 9 و 10

تلفن های تماس با دفتر وکیل آنلاین حقوق مهاجرت در تهران

021-88663925

021-88663926

021-88663628

021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین مهاجرت خارج از ساعات اداری و تعطیلات

ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل تخصصی مشاوره مهاجرت

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

نکات مهم در انتخاب کارت اعتباری دانشجویی

در مهر پارسیان بخوانید :  وکیل متخصص مهاجرت

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل متخصص مشاوره مهاجرتی آنلاین

09120067664

09120067665

09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.

حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.

دفتر وکیل مشاوره مهاجرتی آنلاین

رومانی

ثبت نام کارت اعتباری مترو دانشجوییخرید سیم کارت اعتباری رایتل دانشجوییخرید سیم کارت اعتباری همراه اول دانشجوییسیم کارت اعتباری دانشجویی همراه اولسیم کارت اعتباری رایتل دانشجوییسیم کارت اعتباری رایگان همراه اول دانشجوییکارت اعتباری دانشجوییکارت اعتباری دانشجویی بانک سامانکارت اعتباری دانشجویی مترونکات مهم در انتخاب کارت اعتباری دانشجوییوکیل مهاجرتوکیل مهاجرت به آلمانوکیل مهاجرت به استرالیاوکیل مهاجرت تورنتووکیل مهاجرت در اورنج کانتیوکیل مهاجرت در ترکیهوکیل مهاجرت در لس آنجلسوکیل مهاجرت در مونترالوکیل مهاجرت ونکووروکیل مهاجرتیوکیل و مشاور حقوقی متخصص مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *