مهاجرت کاری به ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا


امروز با بررسی موضوع مهاجرت کاری به ایتالیا با شما هستیم.

آیا نیاز به اطلاعات درباره مهاجرت کاری به ایتالیا دارید؟

بهترین وکیل مهاجرت کاری به ایتالیا در تهران کیست؟

دریافت ویزای کار در اتحادیه اروپا یکی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت به اروپا بوده و تقریبا شرایط یکسانی جهت دریافت انواع ویزای کار در اتحادیه اروپا وجود دارد.

موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان، با هدف ارائه خدمات حقوقی مطلوب به عزیان متقاضی دریافت خدمات ویزای کار ایتالیا و مهاجرت کاری به ایتالیا، دپارتمان حقوقی خود را با کمک برترین وکلای مهاجرتی اروپا فعال نموده و سعی در بررسی و تحلیل آخرین تغییرات قوانین مهاجرتی دارد.

جهت دریافت اطلاعات کامل درباره شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا و دریافت اقامت دائم اروپا با مشاورین ارشد بین الملل موسسه حقوقی بین المللی ما تماس بگیرید. 

شرایط و وضعیت کار در ایتالیا

در حالی که اقتصاد ایتالیا همگام با رشد دیگر کشورهای عمده اروپایی نبوده و رقابت برای مشاغل بالا است، کارگران می گویند که با ترکیب مناسبی از، مهارت ها و تجربه ممکن است هنوز بتوانند کار پیدا کنند خصوصا در شهرهایی مانند فلورانس، میلان، جنوا و پایتخت رم. در حالی که ایتالیا هشتمین اقتصاد بزرگ جهان با توجه به صندوق بین المللی پول سال ۲۰۱۸ است، هنوز هم اثرات بحران مالی جهانی را احساس می کند و دومین سطح بدهی عمومی را در اروپا (بعد از یونان) دارد.

شمال ایتالیا به فراوانی شرکت های خصوصی توسعه یافته شهرت دارد، در حالی که جنوب به شدت وابسته به کشاورزی و زراعت است. نرخ بیکاری در مناطق جنوبی برابر با ۲۹ % است. از آنجا که میلیون ها مسافر هر ساله به ایتالیا می آیند تا مناظر معروف خود را ببینند، کار عادی و قراردادهای موقت در صنعت گردشگری به مراتب راحت تر از اشتغال دائمی در سایر بخش ها است. محبوب ترین مشاغل مورد نیاز ایتالیا میان فارغ التحصیلان:

 • مهندس خودرو (ماشین آلات)
 • محصولات شیمیایی
 • مهندسی
 • بیمه
 • ارتباطات

بیشتر افراد محلی به زبان انگلیسی مسلط نیستند و به همین دلیل بعید است که شما بدون درک قوی زبان ایتالیایی کار کنید. از سوی دیگر، توانایی صحبت کردن انگلیسی شما به خصوص در گردشگری و آموزش، بسیار ارزشمند خواهد بود. به همین دلیل، مشاغلی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند به راحتی در دسترس هستند.

تعداد شرکت های چند ملیتی در ایتالیا ممکن است کوچک تر از دیگر کشورهای اروپایی باشد اما برند های قدرتمند ایتالیایی شامل شرکت های خودرو سازی مانند فراری و Lamborghini و طراحان مد Gucci، پرادا، Versace و آرمانی هستند.

مهاجرت کاری به ایتالیا

شرایط اخذ ویزای کاری ایتالیا

شهروندان غیر اروپایی جهت کار در ایتالیا نیاز به اخذ ویزای ایتالیا دارند. در ایتالیا ویزای کار برای اکثر مشاغل از سیستم سهمیه ای پیروی می کند. به این معنی است که اگر تمام شرایط مربوطه یک شغل را داشته باشید، تنها ویزای همان کار به شما داده می شود.

ویزای کار برای برخی از مشاغل که با کمبود کارگر مو اجه هستند، سهمیه ای نیست. برای اخذ ویزای کاری ایتالیا ابتدا باید کارفرما شغلی را به شما پیشنهاد دهد، زیرا کارفرما پروسه درخواست ویزای کاری را از طرف شما انجام می دهد.

کارفرما باید تقاضای ویزای کار را با درخواست مجوز از بخش واحد مهاجرتی استانی (Single Desk for Immigration at their local) شروع کند. انجام این پروسه به صورت منطقه ای انجام می شود و به همین دلیل شرایط لازم با توجه به منطقه ای که در آن قصد کار دارید می تواند کمی متفاوت باشد.

اگر درخواست شما موفقیت آمیز بود و تا زمانی که سهمیه مهاجرتی ویزای کار در دست اقدام است (یا اگر قصد انجام کاری را دارید که از سهمیه معاف است)، کارفرما برای شما «مجوز کار» صادر می کند.

مراحل اخذ ویزای کاری ایتالیا

سپس استاندار به کنسولگری یا سفارت ایتالیا در کشور مبدا اطلاع می دهد که درخواست ویزای کار می تواند پیش برود. تمام مدارکی که برای کارفرما ارسال شده است، به صورت الکترونیکی به سفارت فرستاده می شود. سفارت محلی برای شما یک ویزای ورودی صادر می کند که پروسه آن کمتر از سی روز طول می کشد. از زمان تایید «مجوز کار» شش ماه فرصت دارید تا برای اخذ ویزای کار به سفارت ایتالیا در کشور خود بروید. انواع ویزای کاری ایتالیا :

ویزای کار مشاغل نیمه وقت

ویزای کار مشاغل ثابت

ویزای کار مشاغل فصلی

با اکثر ویزاهای دانشجویی می توان تا حداکثر 20 ساعت در هفته کار کرد اما پیش از پیدا کردن کار، باید شرایط خاص ویزای خود را بررسی کنید.کارفرما نقش اصلی را برای درخواست ایفا می کند و ویزا برای مدت شش ماه صادر می شود که حداکثر تا 3 ماه قابل تمدید است.

 

مهاجرت کاری به ایتالیا

مدارک مورد نیاز ویزای کار ایتالیا

همان طور که می دانیم برای اخذ ویزای کار ایتالیا، کارفرما از طرف شما درخواست می دهد. او نقش شغلی شما و نحوه اقامتتان در ایتالیا در طول مدت قرارداد را برای مقامات مهاجرتی توضیح خواهد داد.

مدارکی که به مقامات ارائه می شود با توجه به هر استان کمی متفاوت است و عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • قرارداد اقامت امضا شده شما (به زبان ایتالیایی)
 • هزینه کافی برای تامین مخارج زندگی
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • رزومه

با ارسال مدارک به بخش واحد مهاجرتی استانی از طرف کارفرما، مقامات ایتالیایی پیش از صدور مجوز کار، موانع ورود را بررسی می کنند. با توجه به نوع کاری که قصد انجام آن را دارید، ممکن است بتوانید برای بلو کارت اتحادیه اروپا درخواست دهید.

همانند گرین کارت امریکا این کارت به شما حق کار در اکثر کشورهای اروپایی (به استثنای دانمارک، ایرلند و انگلستان) را می دهد. برای واجد شرایط بودن دریافت بلو کارت، شما باید شهروند یک کشور غیر اروپایی و بسیار ماهر و متخصص باشید. (به این معنی است که باید حداقل دارای مدرک لیسانس یا دارای پنج سال سابقه حرفه ای باشید) همچنین پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری فعال نیز لازم است.

دستمزد و‌ حقوق کار در ایتالیا

دستمزد ماهانه در سال 2017 به 2439 یورو رسیده است که نسبت به سال 2016 افزایش داشته است. میانگین دستمزد ماهانه در ایتالیا 1927.93 یورو از سال 1990 تا 2017 بوده است، که بیشترین میزان در سال 2017 مبلغ 2434 یورو در ماه و کمترین میزان در سال 1990 مبلغ 1165 یورو در ماه بوده است. با توجه به 892 پروفایل حقوق ، میانگین درآمد کل 52379 یورو در سال و میانگین درآمد خالص 33234 یورو در سال می باشد. متوسط درآمد کل سالیانه برخی از مشاغل در ایتالیا:

مهندسی 45133 یورو

 مدیر پروژه های IT (فناوری اطلاعات) 53071 یورو

مهندس مکانیک 43621 یورو

مدیر منابع انسانی 71054 یورو

مدیر فناوری اطلاعات 58482 یورو

برنامه نویس نرم افزار 31236 یورو

مدیر 86368 یورو

مدیر فروش 79068 یورو

دستمزد و حقوق کار در ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

متوسط درآمد کل سالیانه در برخی از شهرهای ایتالیا:

 • میلان 57049 یورو
 • رم 49202 یورو
 • تورین 50531 یور
 • بلونیا 46820 یورو
 • فلورانس 46247 یورو
 • ونیز 54476 یورو

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در ایتالیا

برخی از روش های پیدا کردن کار در ایتالیا، مشاغل تابستانی: با توجه به موقعیت تورسیتی ایتالیا، پیدا کردن شغل موقت در تابستان راحت است. همچنین در بخش کشاورزی می توان در تابستان مشغول به کار شد. تدریس: ایتالیا معلمان زبان انگلیسی را برای تدریس در این کشور فرامی خواند در نتیجه شغل معلمی بسیار رقابتی است.

طیف گسترده ای از مشاغل تدریس زبان انگلیسی از جمله تدریس در مدارس دولتی یا خصوصی در ایتالیا وجود دارد. کارآموزی: دوره های کارآموزی 3 الی 6 ماه طول می کشد. این دوره ها برای کسب تجربه در زمینه هایی مانند مد، معماری، هنر، مهندسی می باشد. برخی از سازمان های مشاغل تابستان و دوره های کارآموزی:

    AIESEC UK

    GoAbroad.com : موتور جستجوی انلاین دوره های کارآموزی در سراسر دنیا

    IAESTE

استارت آپ: کمپانی های استارت آپ فراوانی در ایتالیا وجود دارد که زبان اصلی آنها انگلیسی است. می توانید با جست و جو در اینترنت استارت آپ های نزدیک خود را بیابید و از مشاغل مورد نیاز آن مانند خدمات توریستی، مشاغل آزاد باخبر شوید. سایت های جست و جوی مشاغل آزاد در ایتالیا :

    Upwork

    Freelancer

    Fiverr

مهاجرت کاری به ایتالیا

برخی از سایت های کاریابی در ایتالیا به زبان ایتالیایی:

    www.alispa.it

    www.executivenetwork.it

    www.fionline.it

    www.informagiovani.it

    www.job-net.it

    www.jobline.it

    www.jobs.it

    www.monster.it

    www.obiettivolavoro.it

    Clicca Lavoro

    Lavorare.net

سایت های کاریابی ایتالیا به زبان انگلیسی:

    www.quilavoro.com

    EURES Job Search

    Jobs In Milan

    Reed – Jobs In Italy

    The Local Italy

    Total Jobs – Jobs In Italy

    TrovoLavoro.it

وکیل مهاجرت کاری به ایتالیا

جهت مشاوره تلفنی و حضوری با وکیل پایه یک دادگستری مهاجرت، مشاوره آنلاین با وکیل مهاجرت، معرفی بهترین وکیل مهاجرت به کانادا و استرالیا، از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت9 الی 19 و روزهای پنجشنبه از ساعت 9 الی 15 با موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان تماس بگیرید.

021-88799562

021-88795408

021-88796143

گروه وکلای مهر

در مهر پارسیان بخوانید :  بورسیه طلایی دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا

ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *