تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه


امروز با بررسی موضوع تحصیل پزشکی در روسیه در خدمت شما همراهان عزیز هستیم.

کشور روسیه از آن دسته کشورهایی است که امروزه متقاضیان زیادی برای مهاجرت از سراسر جهان از طریق اخذ پذیرش دانشگاه های روسیه به ویژه دانشکده‌های پزشکی این کشور دارد. یکی از علل محبوبیت کشور روسیه در میان متقاضیان ادامه تحصیل، رتبه‌های بالای جهانی مراکز علمی و آموزشی روسیه می‌‌باشد. علاوه بر این، سطح بالای آموزشی و هزینه مناسب تحصیل در کنار عدم محدودیت سنی از دیگر نکات مثبت تحصیل در کشور روسیه است.

تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی روسیه تب و تاب خاصی را در میان جوانان ایرانی ایجاد کرده و لذا موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان با مدیریت محمدرضا مهری، وکیل پایه یک دادگستری، به واسطه همکاری با وکلای و موسسات مهاجرتی و حقوقی بین‌المللی در روسیه، سعی برآن دارد که راه‌های اخذ اقامت از طریق تحصیل در روسیه،سرمایه‌گذاری، ازدواج، کار و چگونگی اخذ پاسپورت روسیه از این راه را برای شما عزیزان تشریح می‌نماید.

تحصیل در روسیه چه شرایطی دارد؟

دانشگاه‌های روسیه نیاز به مدرک زبان نداشته و زبان تدریس سه زبان انگلیسی، فرانسوی و روسی است. بعد از دریافت ویزا می‌توان از شرایط ویژه تحصیلی روسیه بهره‌مند شد. اخذ پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی در روسیه یکی از بهترین راه‌ها برای متقاضیان مهاجرت از طریق ادامه تحصیل است.

در مهر پارسیان بخوانید :  تحصیل در روسیه

 

چرا روسیه برای تحصیل پزشکی توصیه می‌شود؟

کشور روسیه برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و سایر رشته‌های پزشکی هم از نظر میزان هزینه‌ها حایز اهمیت است و همانطور که قبلا ذکر شد برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه، دانشجویان متقاضیان پزشکی از شرایط بسیار مطلوبی از جمله مورد نیاز نبودن مدرک زبان و هزینه‌های مطلوب تحصیل در این کشور نسیت به کشورهای هم رده خود در سراسر جهان دارند.

 

زبان تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان‌پذیر بوده و تحصیل در برخی از رشته‌های پزشکی مانند داروسازی به زبان فرانسه و روسی نیز ممکن می‌باشد.

 

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بستگی به رشته تحصیلی فرد حدودا بین 2000 تا 6000 دلار در سال می‌باشد
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 1400 تا 7500 دلار می باشد
 • هزینه تحصیل در مقطع دکترا بین 1200 تا 4000 دلار در سال است
 • هزینه زندگی برای دانشجویان بین 100 تا 400 دلار در ماه می باشد
 • هزینه خوراک و پوشاک بین 160 تا 350 دلار در ماه است
 • مهمترین نکته در این است هزینه‌های تحصیل پزشکی در روسیه از 3000 دلار شروع می‌گردد.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه:

 • گذرنامه اصلی، معتبر و امضا شده با حداقل یک صفحه خالی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • گواهی پزشکی ایدز (با اعتبار حداقل 90 روز)
 • پرینت پرداخت شهریه

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه

اخذ پذیرش دانشگاه‌های روسیه در 3 مرحله‌ی انتخاب دانشگاه و رشته، فراهم نمودن مدارک و ارسال و دریافت نموده نامه پذیرش صورت می‌گیرد.

در مهر پارسیان بخوانید :  مجوز کار در روسیه

از آنجایی که رقابت بر سر ورود به دانشگاه‌های پزشکی روسیه بسیار زیاد است، لذا بهترین راه برای ورود به روسیه و آمادگی برای آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های روسیه، اخذ پذیرش از کالج‌های پزشکی روسیه می‌باشد.

اخذ پذیرش از کالج‌های پزشکی روسیه در کمترین زمان ممکن و تنها در 2 ماه از سوی وکلای موسسه مهرپارسیان به واسطه روابط همکاری و اخذ نمایندگی رسمی از دانشگاه‌های روسیه امکان‌پذیر می‌باشد.

 

کار حین تحصیل در روسیه

طبق قوانین مهاجرتی روسیه، دانشجویان بین‌المللی اجازه کار به صورت 10 (دانشجویان مقطع کارشناسی)، 20 (دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد) و 30 ساعت در هفته (دانشجویان مقطع دکترا) دارند. کار به هنگام تحصیل در روسیه برای داشنجویان بین‌المللی هم می‌تواند در دانشگاه و بدون نیاز به کسب مجوز از اداره مهاجرت باشد و هم خارج از دانشگاه با کسب اجازه از اداره مهاجرت.

 

اقامت بعد از تحصیل در روسیه

افرادی که مشغول به تحصیل در روسیه هستند، این مشغولیت ذهنی را دارند که آیا می ‌توان بعد از اتمام دوره تحصیل در این کشور با داشتن ویزای تحصیلی اقامت این کشور را اخذ کرد. این نکته قابل ذکر است که افراد متقاضی نمی‌توانند از طریق تحصیل اقامت روسیه را دریافت کنند.

 

 راه های اخذ اقامت روسیه بعد از تحصیل:

 • کار در روسیه: افرادی که متقاضی هستند بعد اتمام تحصیل اقامت روسیه را دریافت کنند، فرصتی را در اختیار دارند که می‌توانند با دریافت دعوت‌نامه کاری و تحویل این دعوتنامه به کنسولگری روسیه درخواست اقامت نمایند. افرادی که بیکار شوند، از سوی دولت روسیه تا 3 ماه حمایت شده تا فرد مجددا کار پیدا کرده و مبنای اقامت خود را کار جدید خود قرار دهند.
 • ازدواج با فرد تبعه روسیه
 • سرمایه گذاری در روسیه
در مهر پارسیان بخوانید :  کلاهبرداری در قالب سرمایه گذاری

 

خدمات موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهرپارسیان

موسسه حقوقی و داوری بین الملل طلیعه عدالت و مهر پارسیان با بهره‌گیری از کارشناسان ارشد حقوق بین‌الملل و با همکاری وکلا و موسسات مهاجرتی بین‌المللی در روسیه، آماده ارایه مشاوره تخصصی و حقوقی در زمینه مهاجرت به روسیه و امور مربوط به تحصیل پزشکی در روسیه، تحصیل در روسیه ، مهاجرت کاری به روسیه و دیگر امور مهاجرتی به هموطنان عزیز در سراسر ایران و سایر کشورها می‌باشد. برای اخذ مشاوره تخصصی با کارشناسان ارشد در دپارتمان مهاجرت در تماس باشید.

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین مهاجرت در تهران

میدان ونک – ابتدای بزرگراه حقانی – خیابان گاندی جنوبی – خیابان چهاردهم – پلاک 14 – طبقه 4 – واحد 9 و 10

تلفن های تماس با دفتر وکیل آنلاین حقوق مهاجرت در تهران

021-88663925

021-88663926

021-88663628

021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین مهاجرت خارج از ساعات اداری و تعطیلات

ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل تخصصی مشاوره مهاجرت

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل متخصص مشاوره مهاجرتی آنلاین

09120067664

09120067665

09120067669

تحصیل پزشکی در روسیه

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.

حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.

دفتر وکیل مشاوره مهاجرتی آنلاین

روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *