اخذ پاسپورت و شهروندی ارمنستان

اقامت ارمنستان با ثبت شرکت

اخذ پاسپورت و شهروندی ارمنستان

 

کشور ارمنستان در حال حاضر در لیست کشورهای مقصد مهاجرتی بسیاری از ایرانیان و نیز سایر مردم جهان قرار گرفته است. پیشرفت ‌های روزافزون در عرصه اقتصادی و علمی و امنیت سیاسی و اجتماعی کشور ارمنستان در کنار طبیعت زیبای آن سالانه بسیاری از افراد از سراسر دنیا را به این کشور می‌کشاند. چشم ‌اندازهای تردد و سفر آزاد تا سال 2020 با در دست داشتن پاسپورت ارمنستان بر جذابیت‌های انتخاب کشور ارمنستان به عنوان مقصد مهاجرتی خود افزوده است.

کشور ارمنستان با تعیین سیاست‌های کنترل جمعیت و تشویق سرمایه‌گذاران به انتقال سرمایه‌های خود به این کشور، برنامه‌های اعطای شهروندی خود را تسهیل نموده است. در ادامه به قوانین و شرایط اخذ پاسپورت و شهروندی ارمنستان می‌پردازیم.

اگر به دنبال بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری هستید، اگر به دنبال سرمایه‌گذاری با حداقل هزینه‌ها هستید، اگر سرمایه‌گذاری در کشوری با بیشترین مزایا برای شما اهمیت دارد، اگر شهرت کشور مقصد و زمان رسیدگی به پرونده اقامتی از اولویت‌های شما در مسیر مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد و اگر به دنبال همراهی وکیلی قابل اعتماد در این مسیر هستید، موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهرپارسیان با همکاری گروه وکلای مهر تهران و دفتر حقوقی محمد رضا مهری، بهترین مشاور مهاجرتی در تهران، و همچنین موسسات حقوقی و مهاجرتی بین‌المللی در ارمنستان، مشاوره حقوقی و تخصصی در امور اقامت ارمنستان و ثبت شرکت ارمنستان ارایه داده و همراه شما در تمامی مسیر اعم از انتخاب نوع سرمایه‌گذاری (ثبت شرکت، خرید ملک، خرید اوراق بهادار، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های موجود محلی در کشور مقصد، سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و بزرگ کشور مقصد و غیره)، افتتاح حساب بانکی، مشاوره اخذ ویزا، اخذ اقامت سرمایه‌گذار و خانواده وی، اخذ شهروندی و پاسپورت و امور دیگر می‌باشد.

در مهر پارسیان بخوانید :  اقامت ارمنستان با ثبت شرکت

 

روش‌های اخذ پاسپورت و شهروندی ارمنستان

 

اخذ پاسپورت ارمنستان از طریق ازدواج

در صورت ازدواج با فرد تابع یا شهروند ارمنستان شما نیز می‌توانید برای اخذ پاسپورت ارمنستان اقدام نمایید. در این حالت، ازدواج شما باید در حدود  سال پیش از ثبت درخواست پاسپورت ارمنستان به صورت رسمی ثبت شده باشد. علاوه بر این، اقامت شما در کشور ارمنستان به مدت حداقل 365 روز در طول این دو سال در ارمنستان لازم است. در صورتی که فرزند مشترکی داشته باشبد که شهروند ارمنستان محسوب گردد، شرط حضور به مدت 365 روز در طول 2 سال برای اخذ پاسپورت ارمنستان از طریق ازدواج دیگر لازم نیست.

 

اخذ پاسپورت ارمنستان از طریق اقامت

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور ارمنستان، ثبت شرکت ارمنستان (لینک داده شود به مقاله ثبت شرکت ارمنستان) و اخذ اقامت این کشور است. ابتدا شما اقامت موقت یک ساله دریافت می‌نمایید. این اقامت تا 5 سال به صورت سالانه برای شما تمدید می‌گردد. بعد از 5 سال اقامت دایم به شما تعلق می‌گیرد. در صورت سپری شدن سه سال از مدت اقامت دایم شما در کشور ارمنستان می‌توانید درخواست پاسپورت و شهروندی این کشور را ثبت نمایید. در این حالت محدودیت زمانی برای تعداد روزهای سکونت شما در کشور ارمنستان به منظور واجد شرایط شدن برای اخذ پاسپورت ارمنستان وجود ندارد.

 

اخذ پاسپورت ارمنستان از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از روش‌های دولت ارمنستان به منظور جذب سرمایه‌گذار خارجی، اعطای شهروندی به سرمایه‌گذار در صورت سرمایه‌گذاری در بخش دولتی می‌باشد.

لازم به ذکر است در تمامی روش‌های اخذ پاسپورت و شهروندی ارمنستان به جز در روش سرمایه‌گذاری در بخش خیریه دولت ارمنستان، شما نیاز به شرکت در آزمون قوانین ارمنستان و اثبات تسلط خود به زبان ارمنی را دارید.

در مهر پارسیان بخوانید :  وکیل مهاجرت در محمودیه

 

هزینه‌های درخواست شهروندی و پاسپورت ارمنستان

 • درخواست شهروندی: 1.000 درام
 • درخواست پاسپورت معمولی: 1.000 درام
 • درخواست پاسپورت بایومتریک: 25.000 درام
 • درخواست کارت شناسایی: 3.000 درام
 • ثبت آدرس: 1.000 درام

درخواست سریع پاسپورت و کارت شناسایی

الف) 1 روز کاری: 20.000 درام

ب) 3 روز کاری: 10000درام

ج) 5 روز کاری: 5.000 درام

 

مراحل اخذ پاسپورت و شهروندی ارمنستان

 • انتخاب نوع مهاجرت به ارمنستان
 • طی مراحل قانونی و شرایط اقامتی ارمنستان
 • مراجعه حضوری به اداره پلیس گذرنامه ارمنستان (OVIR) یا مراجعه به سفارت ارمنستان در سایر کشورها
 • صرف 2 یا 3 روز کاری جهت انجام کارهای اداری
 • ثبت درخواست شهروندی توسط فرد یا وکیل رسمی وی
 • شرکت در آزمون قوانین ارمنستان
 • بررسی پرونده شما توسط پلیس، اداره خدمات امنیت دولتی، وزارت امور خارجه و کمیته شهروندی ارمنستان طی 3 الی 4 ماه
 • حضور در کشور ارمنستان و درخواست صدور پاسپورت و کارت شناسایی

نکته: برای دریافت پاسپورت اول خود باید حتما در اداره گذرنامه در خود کشور ارمنستان حضور پیدا نمایید. پیش از دریافت پاسپورت و کارت شناسایی خود، امضای سوگندنامه نیز ضروری است.

نکته: آقایان زیر 50 سال، در کنار سایر مدارک، می‌بایست مدارک مربوط به خدمت نظام وظیفه خود را نیز ارایه داده و اداره ارتش ارمنستان ثبت نمایند. به طور کلی در صورتی که متقاضی شهروندی ارمنستان، بین 18 تا 26 سال سن داشته باشد، می‌بایست خدمت نظام وظیفه کشور ارمنستان را گذرانده و در صورتی که بالای 27 سال باشد، دیگر نیازی به این مورد نیست.

 

مزایای اخذ پاسپورت و شهروندی ارمنستان

 • در دست داشتن پاسپورت معتبر در سطح جهانی با امکان تردد آزاد در کشورهای غربی ارمنستان شامل ایران، روسیه، ازبکستان و برخی از کشورهای حوزه شنگن
 • امکان اخذ ویزای نوع B آمریکا با اعتبار 10 ساله و ویزای E-2
 • اجازه کار در کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان
 • عدم نیاز به ترک شهروندی اصلی خود
 • امکان اخذ پاسپورت برای همسر و فرزندان
 • امکان اخذ پاسپورت فرزندان و نوادگان صرفنظر از محل تولد آنها
 • روند سریع دریافت پاسپورت (حدود 3 الی 4 ماه)
 • امکان خرید املاک زراعی، باغ و غیره که به طور معمول به خارجیان تعلق نمی‌گیرد
 • امکان اخذ اقامت موقت یکساله برای خواهر و برادر
 • امکان اخذ اقامت دایم 5 ساله برای خانواده بعد از 3 سال اقامت در ارمنستان
 • امکان بهره‌مندی از کمک‌های اجتماعی دولتی
 • هزینه‌های پایین زندگی
در مهر پارسیان بخوانید :  وکیل مهاجرت در محمودیه

 

خدمات موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهرپارسیان

موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، با مدیریت محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری، با حضور گروه وکلای مهر، برترین خدمات تخصصی و حقوقی را به شما ارایه می‌دهد. همکاری با وکلا و موسسات حقوقی و مهاجرتی بین‌المللی معتبر در کشور ارمنستان، موسسه مهرپارسیان را به یکی از معتبرترین و تخصصی‌ترین موسسات حقوقی در ایران در ارایه مشاوره حقوقی مهاجرت به ارمنستان، اخذ پاسپورت ارمنستان، اخذ اقامت و دیگر امور مهاجرتی مبدل کرده است. جهت تعیین وقت مشاوره آنلاین و مشاوره حضوری، با کارشناسان مهاجرتی ما تماس حاصل نمایید.

دپارتمان مهاجرت و حقوق بینالملل طلیعه عدالت و مهرپارسیان

ارمنستان

اخذ پاسپورت و شهروندی ارمنستان

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *