امروز با بررسی موضوع ویزای لاتاری در خدمت شما همراهان عزیز هستیم.

ویزای لاتاریویزای گوناگونی یا گرین کارت لاتاری یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا است. از سال 1990 و به دستورکنگره آمریکا، در هر سال وزارت امور خارجه آمریکا به صورت قرعه‌کشی اینترنتی (معروف به لاتاری) تعدادی افراد را برای دریافت این نوع ویزا انتخاب می‌کند. این موضوع شامل مهاجرینی است که “مهاجرین قرعه کشی” نامیده می شوند و از کشورهایی با نرخ مهاجرت پایین به ایالات متحده، امکان مهاجرت به آمریکا را پیدا می‌کنند که نهایتا منجر به دریافت کارت اقامت دایم آمریکا) گرین کارت) می‌گردد.

همسر فرد متقاضی و فرزندان مجردی که در روز نام‌ نویسی اینترنتی زیر 21 سال سن دارند نیز در صورت برخورداری از شرایط لازم، مشمول این ویزا می‌شوند. لاتاری برای حفظ تنوع نژادی آمریکا است و کشورهایی مجاز به ثبت نام هستند که آمار مهاجرتشان به آمریکا کم باشد. ایران همیشه یکی از کشورهای مجاز بوده است.

در این مقاله که توسط مشاورین ارشد موسسه حقوقی بین المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، به مدیریت محمدرضا مهری تنظیم شده است ، ویزای لاتاری آمریکا و شرایط ثبت نام را برای شما عزیزان به طور کامل تشریح نموده ایم.

کشورهای واجد شرایط شرکت در قرعه کشی لاتاری

دولت آمریکا هر ساله در ماه‌های اکتبر و نوامبر از طریق قرعه کشی به 55000  نفر از سراسر دنیا گرین کارت رایگان اعطا می کند.  نحوه تقسیم بندی ویزای لاتاری بین کشورها به این گونه است که هر کشور حداکثر 7% از کل سهمیه را می تواند دریافت کند و البته عموما هیچ کشوری به این حد نصاب نمی رسد. ایران یکی از کشور هایی است که تقریبا بیش از 6% از این ویزا را دریافت می کند یعنی بیش از 3000 ویزای لاتاری در سال برای ایرانیان صادر می شود. البته بعد از ریاست جمهوری ترامپ این میزان کاهش داشته اما همچنان  یک روش مهاجرتی به حساب می آید.

  مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای ازدواج

امکان ثبت نام لاتاری برای اکثریت کشورها وجود دارد. اما اتباع کشورهای زیر واجد شرایط ثبت نام در برنامه قرعه کشی گرین کارت  نمی باشند، زیرا طی پنج سال گذشته بیش از 50هزار مهاجر به ایالات متحده آمریکا فرستاده اند. بنگلادش، برزیل، کانادا، چین (متولدین سرزمین اصلی)، کلمبیا، جمهوری دومینیکن، ال سالوادور، هائیتی، هندوستان، جاماییکا، مکزیک، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، پرو، کره جنوبی، بریتانیا (به غیر از ایرلند شمالی) و مناطق تحت قیمومیت آن و ویتنام.
افرادی که در خودمختاری هنگ کنگ ، خودمختاری ماکائو و تایوان متولد شده اند، میتوانند این ویزا را دریافت کنند.

شرایط ویزای لاتاری:

شرایط کلی

 • داشتن تابعیت یکی از شرکت های مجاز شرکت کننده در لاتاری
 • داشتن مدرک 12 سال تحصيل کامل (معادل دیپلم) يــا دو سـال سابقه کار در طی5 سال گذشته که این شغل نیاز به حداقل دو سال آموزش داشته باشد.

شرایط سنی شرکت در لاتاری

 • سن متقاضی باید حداقل 18 سال بوده و محدودیت حداکثر سن وجود ندارد.
 • تا سن 17 سالگی می بایست همراه والدین یا قیم قانونی شرکت کرد و از 17 تا 21 سالگی هم می توان به همراه والدین و هم به تنهایی شرکت کرد. (جهت کسب شانس مضاعف).
 • کسانی که زیر 18سالگی موفق به اخذ دیپلم متوسطه شده اند می توانند در قرعه کشی به تنهایی شرکت کنند.
  در زمان ثبت نام داشتن پاسپورت الزامی نمی باشد. (افراد بدون گذرنامه نیز امکان شرکت دارند.)
 • در صورتی که مجرد هستید و بالای 21 سال سن دارید، حتماً باید کیس مجردی را تکمیل کنید.

لاتاری چیست؟شرایط تاهل

 • اگر ازدواج کرده اید، اما سند ازدواجتان به صورت رسمی صادر نشده، باید به صورت مجردی ثبت نام کنید. ثبت نام افرادی که نامزد یا دوست هستند و هنوز ازدواج رسمی نکرده و ثبت نکرده اند، تنها به صورت مجردی امکان پذیر است. پس از قبولی فرد مجرد، امکان ازدواج و گرفتن ویزا برای همسر نیز وجود دارد.
 • افراد متاهل باید حتما به همراه همسر ثبت نام کنند و امکان ثبت نام مجزا و مجردی وجود ندارد. در صورتی که هر دو فرد مدرک تحصیلی بالای دیپلم داشته باشند، می توانند جهت افزایش شانس برنده شدن، دو فرم مجزا که در هر دو فرم اطلاعات همسر قید شده باشد شرکت کنند. در صورتی که متاهل هستید و اطلاعات همسرتان را وارد نمی کنید، بدون شک در صورت قبولی و مراجعه به سفارت، کیس شما مردود اعلام خواهد شد و به هیچ عنوان ویزا تعلق نخواهد گرفت.
 • در صورتی که فرزند زیر 21 سال دارید، در زمان ثبت نام ثبت اطلاعات آنها نیز الزامیست. در صورتی که برنده لاتاری شوید ولی در زمان ثبت نام اطلاعات فرزندتان را فرم ثبت نکرده اید، کیس شما مردود اعلام خواهد شد.
 • اگر فرزند شما پس از ثبت نام گرین کارت آمریکا به دنیا آمد و کیس شما برنده لاتاری شد، با ارائه مدارک مربوطه به سفارت در زمان مصاحبه، امکان دریافت ویزا برای شما و فرزندتان وجود خواهد داشت.
  اجرای حکم دادگاه خارجی در ایران

شرایط عکس لاتاری

 • ابعاد عکس لاتاری: 600 در 600 پیکسل یا 5 در 5
 • حجم عکس حداکثر 240 کیلو بایت (kb) باشد.
 • فرد در تصویر کاملاً رو به دوربین باید باشد و سر و بدن زاویه ای نداشته باشد.
 • عکس لاتاری باید رنگی باشد.
 • زمینه عکس سفید یا روشن باشد.
 • حالت چهره خنثی باشد.
 • فرد کاملاً مستقیم و رو به دوربین بنشیند. .
 • اندازه سر در عکس به حالت نرمال باشد. نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد.
 • لباس معمولی باشد. از یونیفرم یا لباس های سازمان های خاص استفاده نشود، مگر جنبه مذهبی داشته و روزانه مورد استفاده قرار گیرد.
 • به هیچ عنوان از عینک در تصویر استفاده نشود حتی عینک طبی.
 • از کلاه در عکس استفاده نشود حتی برای کودکان.
 • از هدفون یا هندزفری استفاده نشود. استفاده از سمعک بلامانع است.
 • عکس خانم ها میتواند با حجاب باشد. اما گردی صورت باید کاملاً نمایان باشد.

ویزای لاتاری

میزان تمکن مالی برای لاتاری

نام‌نویسی لاتاری نیازمند پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. اما از مهمترین مدارکی که برندگان لاتاری بایستی به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه دهند، گواهی تمکن مالی است. تمامی ایالت‌های موجود در امریکا به جز ایالات آلاسکا و هاوایی میزان خط فقری بر اساس مقادیر زیر خواهند داشت که برندگان برنامه لاتاری می‌بایست25  درصد بیشتر از این مقدار در هنگام اخذ ویزا تمکن مالی یا ملکی داشته باشند. میزان خط فقر برای یک نفر در حدود 12060 دلار است که با احتساب 25 درصد افزایش برای تمکن مالی این رقم به مقداری در حدود 15075 دلار برای یک نفر خواهد بود

  وضعیت ارث ایرانیان خارج از کشور

.لازم به ذکر است به ازای افزایش هر نفر از اعضای خانواده مبلغ 4180 دلار به عدد خط فقر و 5225 دلار به میزان تمکن مالی افزوده خواهد شد. به طور کلی فرض کنید پدر یک خانواده 4 نفره در برنامه لاتاری برنده شده و همه اعضا خانواده می‌توانند درخواست ویزای آمریکا کنند. میزان تمکن مالی برای این خانواده 4 نفره مبلغ 30750 خواهد بود.

مزایای لاتاری

 • زندگی و کار در آمریکا
 • همراه آوردن همسر و فرزندان به آمریکا
 • دارا بودن حق تحصیل و دریافت کمک هزینه ی آن
 • دارا بودن شماره ملی
 • اقدام برای دریافت سیتیزن شیپ

بهترین وکیل مهاجرت به آمریکا در تهران

مطالبی که در سطور فوق توسط مشاورین ارشد مهاجرت به آمریکا بیان شد، خلاصه ای از شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا است. قوانین مهاجرت به آمریکا, شرایط سخت و پیچیده ای دارد و همواره منع ورود به آمریکا برای اتباع ایرانی از طریق راه های سرمایه گذاری، کاری، ازدواج، تولد فرزند امکان پذیر نمی باشد به غیر از ویزای تحصیلی یا لاتاری برای ایرانیان. پیشنهاد ما به شما این است قبل از هر اقدامی، با مشاورین متخصص مهاجرت به آمریکا مشورت نمایید تا با شرایط شرکت و ثبت نام در لاتاری آمریکا آشنا شوید. پیشنهاد متخصص مهاجرت به آمریکا در تهران این است که جهت اطلاعات تکمیلی با مشاورین مجرب گروه وکلای مهر و موسسه حقوقی طلیعه عدالت و مهر پارسیان به صورت آنلاین یا حضوری مشورت نمایید.

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان

تماس خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

نشانی دفتر وکالت موسسه مهر پارسیان در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

5/5 - (22 امتیاز)

2 دیدگاه ها

 • سلام ی سوال تخصصی دارم آیا داشتن سابقه بسیجی فعال ک زیرمجموعه سپاه هستش برا برندگان لاتاری آمریکا منجر ب محرومیت در گرفتن ویزا میشه؟ کمال خاهش رو دارم این سوالم رو با نهایت دقت جواب بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *