ازدواج در اسپانیا

امروز با بررسی موضوع ازدواج در اسپانیا با شما هستیم.

یکی از مواردی که دانشجوی خارجی پس از تحصیل می تواند در اسپانیا اقامت داشته باشد، ازدواج می باشد. ازدواج در اسپانیا نیازمند پیمودن یک سری مراحل اداری می باشد. یکی از انواع ازدواج در اسپانیا، ازدواج مدنی می باشد.

گروه وکلای مهاجرتی مهر پارسیان به عنوان برترین وکلای مهاجرتی در ایران، با داشتن وکلای پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، آماده ارائه مشاوره حقوقی درباره قوانین ازدواج و طلاق در اسپانیا خواهد بود.

انواع ازدواج در اسپانیا

ازدواج مدنی ازدواجی است که در مقابل ازدواج مذهبی قرار می گیرد و نیازمند انجام مراحل مذهبی نمی باشد که تمامی موارد حق ارث، بازنشستگی و قبول فرزند را نیز در بر می گیرد. دیگر اینکه این ازدواج ممکن است میان هم جنس و غیر هم جنس صورت گیرد.

به طور کلی ثبت ازدواج در اسپانیا حقوقی را برای طرفین ایجاد خواهد کرد از جملۀ این حقوق می توان به حق بازنشستگی، حقوق متساوی در پرداخت مالیات، حق ارث و سایر موارد. بنابراین ثبت قانونی ازدواج می تواند آثار بسیاری را به همراه داشته باشد.

اما به طور کلی انجام مراحل اداری ازدواج در اسپانیا می تواند تا حدودی زمان بر باشد. و مدارک و فرم های مربوطه باید در مدت زمان مقتضی قبل از انجام مراسم ازدواج، به منظور انجام اقدامات لازم تقدیم مراجع قانونی شود.

در صورتیکه هیچ یک از طرفین ازدواج تبعۀ اسپانیا نباشد، نیاز هست که حتماً یکی از آنها قبل از ازدواج، حداقل به مدت ۲ سال به طور قانونی در این کشور اقامت داشته باشد. اما در صورتیکه حداقل یکی از طرفین از جمله اتباع اسپانیا باشد، چنین امری الزامی نمی باشد.

مراحل انجام پرونده مهاجرت اسپانیا از طریق ازدواج

اما گام نخست به منظور ازدواج در اسپانیا با پر نمودن فرمی که مربوط به گواهی و تائیدیۀ اجازۀ ازدواج می باشد، آغاز می شود. و این فرم باید از سوی طرفین تکمیل گردد و در نهایت به مقامات مسئول ارائه گردد. اما این امر همچنین نیازمند ارئۀ یک سری مدارک می باشد که به شرح زیر می باشند:

گواهی مربوط به تولد شخص همانند شناسنامه که باید به زبان اسپانیائی ترجمه گردد
پاسپورت معتبر به همراه حداقل ۴ کپی از آن
گواهی مربوط به وضعیت تاهل
گواهی که نشان دهندۀ این امر باشد که هیچ منعی برای ازدواج وجود ندارد
در صورتی که یکی از طرفین قبلاً ازدواج نموده باشد و همسر خود را طلاق داده باشد نیازمند ارائۀ مدرکی مبنی بر طلاق وی می باشد

پس از جمع آوری مدارک مورد نظر نیاز هست که به همراه مدارک مذبور به ادارۀ مربوطه مراجعه نموده که در این خصوص نیاز هست حداقل دو شاهد نیز به همراه مدرک هویتی همانند پاسپورت به همراه داشته باشد. سپس مقام مربرطه اطلاعات شخص را وارد سیستم می نماید و قصد ازدواج طرفین به مدت ۲۱ روز به صورت عمومی اعلام خواهد شد. پس از گذشت ۱۰ روز، شخص می تواند جهت انجام مصاحبه به عنوان بخشی از مراحل ازدواج، درخواست نماید. این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است درخواست شما برای انجام مصاحبه به مدت ۶ هفته به طول انجامد. همچنین ممکن است طرفین به طور جداگانه مورد مصاحبه قرار گیرند و سوالاتی از آنها پرسیده شود که میزان سلامت عقلیشان مورد سنجش قرار گیرد.

در صورتیکه طرفین مسلط به زبان اسپانیائی نمی باشند می توانند شخصی را به عنوان مترجم به همراه داشته باشند.

وکیل متخصص قوانین ازدواج و طلاق اسپانیا

برای دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری، همکار دفتر وکالت محمدرضا مهری وکیل دادگستری با سابقه قضایی،  همه روزه از ساعت‌های 19 الی9 و پنجشنبه‌ها15 الی9 با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

راههای ارتباطی با دفتر محمدرضا مهری

  • 021-88795408
  • 021-88796143

شماره های همراه

  • 09120067661
  • 09120067662
  • 09120067663
  • 09120067664
  • 09120067665

تعیین وقت مشاوره حضوری با وکیل پایه یک دادگستری، درخواست مطالعه پرونده توسط وکیل پایه یک دادگستری، درخواست وقت مشاوره با محمدرضا مهری، مدیر موسسه حقوقی مهر پارسیان، از طریق مدیر داخلی دفتر گروه وکلای مهر امکان پذیر است.

09120067669

دفتر وکالت و مشاوره حقوقی محمدرضا مهری

در مهر پارسیان بخوانید :  اقامت کشور اسپانیا ، وکیل مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *